Вакансия в архиве

Project Manager / Менеджер по проектам

Отдел
Office of Provost and General Deputy to the President
Тип вакансии
Administrative
Тип кандидата
Citizens of Kazakhstan
Тип должности
Full-Time
Дата закрытия
авг 12, 2022

Office of the Provost and General Deputy to the President is looking for applicants to the following vacant position:

Job Title: Project Manager

Division: Office of the President

Department: Office of the Provost and General Deputy to the President

Position reports to: Provost and General Deputy to the President

Job Purpose Summary: Provide full administrative support to Provost and General Deputy to the President, including fulfilling individual and teamwork assignments. Effectively communicate with KIMEP offices, multi-level administrators, faculty, and students as well as external parties.

Minimum Qualifications: Bachelor’s degree, at least one year of administrative experience; positive, cordial, diplomatic attitude; client-oriented, good communication skills, accurate, flexible, team worker, fluent English and Russian; excellent typing skills; good computer kills (Office, Internet).

Preferred Qualifications: Master’s degree, at least 2 years of relative administrative experience; familiarity with KIMEP policies; fluent in Kazakh.

Deadline for submission of applications/resumes is August 12, 2022 inclusive or open until filled

- via our HR Portal (click "Apply" button above)

Please indicate your salary expectations in KZT, net monthly.

Please take into account:

As the employer, KIMEP University will request for a valid vaccination passport from all final candidates from Covid-19 to any position or agreement to make vaccination from Covid-19 till the starting date of employment.

In case a candidate has any medical documented reason and can not make vaccination he/she has to provide the medical document: the VKK conclusion per his/her employment at the University.

If a final candidate can not provide a vaccination passport or the medical document VKK conclusion then he/she can not be employed at the University

Офис Первого Проректора объявляет о следующей вакансии:

Должность: Менеджер по проектам

Департамент: Офис Президента

Отдел: Офис Первого Проректора

Непосредственный руководитель: Первый Проректор

Цель учреждения данной позиции: предоставление полной административной поддержки первому проректору, включая выполнение индивидуальных и командных задач. Эффективно вести переговоры с офисами внутри КИМЭП, администраторами, ППС, и студентами.

Основные служебные обязанности:

Минимальные навыки:

Степень бакалавра, один год опыта работы в административной сфере, коммуникативные навыки, клиентоориентированный, дипломатические манеры, внимательность на детали, командный работник, позитивный и вежливый сотрудник, знание компьютерных навыков, знание английского и русского

Предпочтительно иметь магистерскую степень, два года опыта работы в администрировании, знание политики университета, знание казахского языка.

Отклики принимаются до 12 августа 2022 года включительно или до найма сотрудников

-через данный HR портал (нажмите на конпку "Apply" вверху). Просим указать ваши ожидания по заработной плате в тенге на руки в форме отклика.

Просим учесть следующее:

Университет КИМЭП в качестве работодателя будет требовать от финального кандидата действующий паспорт вакцинации от коронавируса, либо согласие на вакцинацию до трудоустройства на вакантную позицию.

В случае если финальный кандидат не может пройти вакцинацию по медицинской причине, он должен предоставить заключение ВКК документ подтверждающий данный факт.

В случае отказа предоставить паспорт вакцинации от коронавируса, либо подтверждающий документ заключения ВКК, кандидат не может быть трудоустроен в наш Университет.