Vacancy is Archived

HR Assistant / Ассистент отдела по УЧР

Department
Human Resources Department
Job Type
Administrative
Applicant Type
Citizens of Kazakhstan
Type of Position
Full-Time
Closing Date
Mar 09, 2023

HR Department is looking for applicants to the following position:

Job Title: Human Resources Assistant

Division: Administration and Finance

Department: Human Resources

Position reports to: Director of Human Resources

Job Purpose Summary: Assist with day to day operations of the HR functions and duties

Key Responsibilities and Duties:

Minimum Qualifications:

Bachelor's degree with at least 1 year of administrative experience or HR; positive, cordial, diplomacy attitude; fluent English; typing skills - excellent; operational computer skills - MS-Word, Excel, PowerPoint, etc.

Preferred Qualifications:

Master's degree, with 2 years of experience in HR.

Deadline for submission of applications/resumes is March 9, 2023 inclusive or open until filled.

- via our HR Portal (click "Apply" button above)

Please indicate your salary expectations in KZT, net monthly.

Отдел по управлению человеческими ресурсами объявляет о следующей вакансии:

Наименование должности:  Ассистент отдела по управлению человеческими ресурсами

Подразделение: Администрация и финансы

Отдел: по управлению человеческим ресурсами

Непосредственный руководительДиректор отдела по управлению человеческими ресурсами

Цель учреждения должности: содействие в ежедневной работе отдела по управлению человеческими ресурсами

Основные должностные обязанности:

Минимальные квалификационные требования:

Высшее образование, не менее 1 года работы в области администрации или управления человеческими ресурсами, позитивное, уважительное и дипломатичное отношение к работе, свободное владение английским языком, отличные навыки печатания на клавиатуре, опеарционые компьютерные навыки работы с MS-Word, Excel, PowerPoint, и.т.д.

Предпочтительные квалификационные требования:

Степень магистра, 2 года опыта работы в области управления человеческими ресурсами

Отклики принимаются до 9 марта 2023 года включительно или до найма сотрудников

-через данный HR портал (нажмите на конпку "Apply" вверху).

Просим указать ваши ожидания по заработной плате в тенге на руки в форме отклика.